על עצמי

שלום, אני אפרת זוהר

עוד מילדותי הבנתי שהחלומות הם הרבה יותר מהנראה לעין, מאז שאני זוכרת את עצמי חולמת כילדה החלומות סיקרנו אותי ומידי בוקר, באופן פשוט תמים ואינטואיטיבי, נתתי תוקף לחלומות, הקשבתי ופעלתי לקולם ושוחחתי איתם באופן עקבי ורציף בחיים, ראיתי שההנחיות שהם מביאים ספציפיות ורלוונטיות עבורי וככל שגדלתי החלומות התרבו והסקרנות גברה, חיפשתי חומרים ותכנים והרגשתי, מתוך חווית חיי, שהחומר שקיים זה לא כל הסיפור.

 לא באחת הבנתי את גודל ההשפעה של חוכמת החלומות על החיים. ההכרה חלחלה לליבי במשך הרבה שנות חלימה ולמידה, ההכרה שחלום הלילה משמעותי ובעל ערך בלתי נתפס לחיים פוגש אותי כל יום בהחלטות שאני לוקחת ובהבניית התפיסות שלי, הוא מנתב, פותח דלתות וחושף עולם ומלואו בתבונתו.

עם השנים גיליתי שלחלומות הלילה יש אפקטים יומיומיים לכן, כל חלום יוצר שינוי. אני חידשתי את כוחם של חלומות הלילה בחיי הפרטיים וחלמתי את הדרך להכיר בחלום ככלי פרקטי יומיומי, לקחתי את מימד החלימה מעולם המיסטיקה לפרקטיקה יומיומית שמנגישה עבורי את משמעות החלום ואת ההנחיה שהוא מביא. חיי היו שונים בתכלית ללא חוכמת החלומות בחיי. הבנתי שכל חלום הוא חלום הזדמנויות ולאט לאט למדתי את השטח ומצאתי את הדרך שלי. אני מאמינה שהפרקטיקה האישית שלי יכולה להיות נחלת כל אדם כי רק דברים טובים יכולים לצאת מזה.

במשך שנים למדתי ממורים, מספרים, מהטבע ומהקרובים אלי וקיבלתי ידע והנחיות בחלומות הלילה. אני החלטתי לפתוח את  dream changer  בזמן זה של חיי אולם המיזם הזה נחלם כבר שנים רבות (נולדתי בחנוכה 1968). העברתי סדנאות בנושא חלימה ומיפיתי אינספור חלומות. אין תחום בחיים האישיים שלי שלחלומות לא הייתה דריסת רגל. פגשתי את בן זוגי בזכות חלום, את ארבעת ילדינו וכל דבר שעשיתי החלומות עמדו לצידי כרוח גבית, נעזרתי בהם  ויישמתי את הנחייתם בחיים, יזמתי פרויקטים, הקמתי משרד הפקות, פיתחתי מוצרים, המצאתי תבשילים גיליתי מקומות חדשים בתוכי.

החלומות שזורים בחיי ועד היום הם שולחים אותי לישון בסקרנות לבואם ומעירים אותי כל בוקר עם מתנות וידע.

מאמר קודם אודות החזון