ארגון היכל השינה

חדר השינה הוא היכל המנוחה והחלומות שלך, מהווה כמקום מרגוע, מרחב אינטימי בו נטענים באנרגיה חדשה, נחים, נרגעים מעומס היומיום, משקיטים את המחשבות ונפתחים בו אל מימד החלימה לכן חשוב שיהיה מאורגן באופן שתומך בכניסה לשינה מודעת. כאשר מארגנים את חדר השינה אפשר ליצור בו אווירה שתתמוך במרחב החלימה, לאווירה בחדר יש השפעה מכריעה על השינה שלנו, על התחושות והמחשבות שאיתם הולכים לישון גם עם לא ערים לכך. לצבעים, מיקום החפצים, נוכחות של דברים מסוימים, לחלקם יש השפעה רגשית ולא תמיד ערים לכך שזהו הגורם שלא נותן מנוח או לחילופין - יוצר את השלווה וההרמוניה אותה אנו חשים.

 

ריכזתי כמה הכנות שאפשר ליישם בארגון מרחב השינה  כדי להעצים את החלומות ולאפשר שינה טובה ועמוקה:

  • התקינו תאורה שמאפשרת חשכה מקסימאלית של החדר. חשוב שתהייה תאורה מרכזית איתה אפשר להאיר את החדר כאשר הדבר נדרש וגם שתהייה תאורה משנית, ליד המיטה, שאפשר לכוון את עוצמתה ואת הפוקוס שלה.
  • כוונו טמפרטורה נעימה ומאוזנת - לעיתים מקפיאים את החדר במזגן ומתכרבלים בפוך ולעיתים מחממים מעבר למה שהגוף צריך - טמפרטורה לא מאוזנת מפריעה לנשימה וצורכת אנרגיה רבה כדי לאזן את טמפרטורת הגוף וכך  האנרגיה המושקעת אינה מנותבת לחלימה ובסופו של דבר משבשת את השינה.
  • בדקו איזה כיוון מומלץ לשים את הראש, יש אינספור טיפים בגוגל ומנהגים שונים, אני ממליצה לנסות, לכל אחד יש השפעה שונה - חשוב שתהיו מודעים למיקום של כל אחד מארבעת רוחות השמיים בחדר. לכל כיוון יש את האיכויות והמאפיינים שמשפיעים על השינה והחלימה.
  • להקפיד על סדר בחדר, על אוירה נעימה וצבעוניות שמרגיעה אתכם.
  • *לשים בחדר דברים וחפצים בעלי משמעות אישית. להיות בתשומת לב מה רמת השייכות שאנו חשים למרחב, איזה חפצים אנו מניחים, כמה אינטימיות יצרנו בחדר. תארגנו מקום ליומן החלומות.
  • רצוי להשאיר מחוץ לחדר מכשירי חשמל ככל האפשר - מומלץ לא לשים ליד המיטה טלוויזיה ופלאפונים סלולאריים, במידה ונידרש מכשיר פלאפון קרוב אפשר להחשיך את המכשיר ולשים אותו על שקט ולמקם אותו הכי רחוק שניתן מהראש.

 

מאמר קודם טיפוח שעות הערב
המאמר הבא איך קמים בבוקר?