תרגילים לזכירת חלומות

אנו ישנים שליש מהחיים, רבים מתייחסים לזמן זה כאל זמן מבוזבז שלא מקדם אותנו בחיים אלא קוטע אותנו מהעשייה ומההתחייבויות שלנו, אולם, כל בוקר אנו מתעוררים עם הבנות חדשות, פתרונות, תחושת בטן והם מקדמים אותנו, לעיתים אף באופן לא מודע. המצאות ויצירות רבות שהשפיעו על כלל האנושות נולדו בחלום. החלומות הלילה הם חלק מהאישיות וממי שאנחנו היום ואף תפקידם במאורעות ההיסטוריה שלנו אינה מבוטלת.

תשחזרו בדמיונכם יום לימודים, או יום עבודה שגרתי. תדמיינו שבשנייה שיצאתם מהלימודים או מהעבודה שכחתם מה היה שם ואתם במציאות חדשה, ואם קיבלתם תעודת הערכה באותו היום, עדיין תחושת השמחה והגאווה ממלאת את ליבכם אולם אינכם זוכרים מה הסיבה לכך או אם רבתם עם חבר ויש תחושת עצב וכובד ואינכם זוכרים מה הסיבה. תרחיש זה דומה לרגע ההתעוררות בבוקר, אנו מקיצים עם מטען חוויתי ורגשי שחווינו בחלומות לילה, לעיתים רבות איננו זוכרים. ככל שנלמד לזכור ולהבין חלומות כך נוכל למנף החלטות, יחסים או לשפר כל תחום בחיים וליהנות ממתנות החלימה. ליצור צלילות ובהירות לגורמים נוספים שמשפיעים עלינו מידי יום.

החלום הוא כלי נהדר, בזמן השינה כמות הגירויים פעוטה (כמו טלפונים, מחשבים, ריחות, הסכות דעת וכד') וכמות הגירויים הפנימיים נדחקת הצידה (כמו התחייבויות, עיניים בעבודה, דברים המטרידים ומפחידים וכד') בזמן חלום אנו נוטשים הרבה מעטפות (כמו שיפוטים, דעות, תפיסות ודברים שצריך ככה או אחרת וכד') מצב זה מאפשר חזרה למהות שלנו ולהיבטים ויכולות רדומים. לכם חלומות הלילה מביאה תועלת רבה לחיים!

למה כדאי לי ליזכור חלומות?

  • הם מעצימים יכולות ומעשירים בידע, הכרה ואינפורמציה - החלומות יכולים להעיר בנו ידע רדום, דרכי פעולה חדשות אותם אפשר ליישם ביומיום.
  • הם מחברים לקסם ופליאה ומראים לנו את המשמעות שמעבר.
  • הם מגלים לנו אמת על עצמינו, גם אם זה חלום מפחיד או כואב כדי שנוכל ליצור שינוי אמיתי בתחום שנידרש.
  • הם נותנים לנו תשובות לשאלות שמעסיקות אותנו, תרופה לריפוי, פתרון חדש, המצאה או גישה חדשה למשהו.
  • הם גורם משמעותי שמשפיע על התפיסות שלנו ועל האופי שלנו, לא ניתן לזה מקום משמעותי ומודע יותר בחיינו כדי שנוכל לביים את השפעותם על המציאות?
  • הם מחברים אותנו לגילויים חדשים ונותנים לנו השראה יומיומית. לא סתם פריצות דרך רבות התחילו בחלום לילה!
  • המוח האנושי לא מבדיל בין חלום למציאות, הוא מתייחס לכל ההתרחשויות והרגשות באותו האופן, ומושפע מהן בין שהן בחלום או בדמיון ובין שהן בשינה או בעֵרות לכן זכירת חלומות מחזקת את יכולת הזיכרון והחשיבה מידי יום.

 ו...רגע לפני שאתם ניגשים לבחור תרגיל חשוב לדעת איך לבצע אותו בצורה אפקטיבית !

 לפי מחקרי שינה, לכל אחד ואחת, כל לילה, יש לפחות חמשה חלומות !!!

לא משנה איזה מהתרגילים הכי ידבר אליך, זה רלוונטי לכום:

חשוב להבין את כוונת התרגיל, זה שנראה הכי מתאים עבורך.

כדי לראות תוצאות אפקטיביות יש להתמיד בו 21 יום.

במידה ופספסת יום הספירה מתחילה מחדש!

במידה והחלפת תרגיל הספירה מתחילה מחדש!

 למה 21 יום?

מחקרים מראים כי זה הזמן שהמוח מטמיע פעולה חדשה והופך אותה לטבע שני. לכן, כאשר מתחילים דבר חדש חשוב להתמיד פרק זמן רציף ליצירת שינוי יעיל ואפקטיבי.

ממליצה להישאר עם ראש פתוח, לעיתים מתגלה דרך נוספת שהיא הדרך שלכם שאף אחד קודם לא חשב עליה.  כאשר הרצון מגיע ויש התעניינות - מתחילים לזכור חלק מן החלומות באופן טבעי. מיומנות זכירת החלומות מתחזקת תוך תרגול יומיומי עם התרגילים.

 

 

 

 

 

מאמר קודם קולנוע