חולמים בלילה ומיישמים ביום

החלומות שזורים בחיים שלנו יומיום - גם אלו מאיתנו שלא זוכרים את החלומות מושפעים מהם בתת המודע בכל תחומי החיים. יש לנו תשעה תחומים מרכזיים וכאשר אנו מעמיקים את עולם החלימה בחיינו אפשר לבחור איזה תחום חיים , באיזה שדה פעילות נרצה ליישם בו את הידע שהתעורר בחלום. פוקוס על התחום שבו אנו רוצים לחולל שינוי עוזר לנו לגייס גישה חדשה מזו שהורגלנו בה, כשאר מיישימים את התובנות שעלו בחלום.

 

לעיתים הגישה המתגלה בחלום ברורה וחד־משמעית ומשתקפת באופן שחווינו את חלום הלילה ופעלנו בתוכו. לעיתים היא חמקמקה, וברגעי היקיצה נחזור להרגלים המוכרים.

לפני שמתבוננים ומעמיקים החלום, חשוב לבחור תחום ולציין איזו סוגיה מעסיקה אתכם, איזה עניין או אירוע ספציפי התרחשו בתחום החיים שאתם רוצים ליצור בו שינוי ולאפשר צמיחה. הנושא שאתם מעלים אינו צריך להתאים לעלילה או למצבי החלום, וחשוב שתישארו פתוחים לבחירה אינטואיטיבית ותקשיבו למחשבות שהובילו אתכם דווקא לסוגיה הזו. תחום החיים שנבחר ישמש מטרה שעליה נחולל את תובנות החלום, ויעזור לנו ליצור מערך מעשי ושימושי שיחזיק את מה שעלה.

לכולנו יש מטרות, ואם נביע אותן במילים מפורשות נוכל לקדם את עצמנו למימוש המטרה. כאשר בוחרים סוגיה ספציפית מתחום החיים ומייחסים אותה לחלום, גם אם בתחילה אינה נראית קשורה, החלומות יכולים לגלות לנו דרך חדשה לממש אותה. החלומות כאמור פועלים בגישה אחרת ובחוקים שונים מהעֵרות. לכן הם פותרים את החידה צעד אחר צעד וחושפים עוד תשובה לשאלה שנשאלה. בין שהתהליך הזה מתרחש באופן מודע ובין שלא, הוא מחולל בנו שינויים, הוא מניע אותנו ליצור את מציאות חיינו. האם ניתן לו להנהיג אותנו באקראי?

בחירת התחום עוזרת לגלות את ההנחיה שתאפשר שינוי. כשאנחנו מתמקדים בתחום אחד ובפוקוס אליו נוכל לנתח את הנחיית החלום בהקשרה הספציפי, להפיק תובנות וליישם מיומנויות גם בשאר התחומים. לכל תחום כללים משלו, מאפיינים וחוזקות, השונים בין אדם לאדם. תשעת התחומים בחיינו שזורים זה בזה ומשפיעים האחד על השני. מיקוד באחד מהם מחזק אותו, אך באופן סינרגטי מחזק גם את התחומים האחרים. גם חולשתו של תחום מסוים תהדהד ליתר התחומים.

מוזמנים להיכנס לחדר כושר לחלימה ולהכיר את תשעת תחומי החיים, באיזה חלומות הם יכולים להופיע וכיצד אפשר לעבוד איתם כגשר בין חלום לעירות

מאמר קודם כוחות הטבע האינסופיים מתעוררים בחלום
המאמר הבא גישה חדשה משנה מציאות