חלום יוצר מציאות - כוחו של החלום בחיזוק היצירתיות

מרגישים תקועים? הרעיונות נעלמו? לא מוצאים פתרון לפרויקט שעליו אתם עובדים? חסרה השראה? לפעמים... כל מה שצריך זה 'ללכת לישון על זה' כדי להתחבר ליצירתיות שקיימת בנו, כי בכוחו של החלום לסייע לנו לצאת מתקיעות וקבעון כי כל חלום יוצר מציאות.

כל אחד מכיר את התחושה המעוררת בה הוא מפיק מעצמו רעיון מקורי שנותן לו פתרון לעניין שמעסיק אותו. התחושה שמתחברים למקור הכוח החיוני שיוצר דברים שלא היו קודם או נותן נקודת מבט חדשה. אחת הפעולות, שלא נותנים עליה מספיק את הדעת, שמשמשת מניע ליצירתיות בחיינו, היא החלימה.

חלומות הלילה פותחים לנו דלת לעולם יצירתי וכל חלום יוצר מציאות, כל יום, החיים שלנו היו שונים בתכלית ללא חלומות הלילה הפוקדים כל אחד ואחת מאיתנו מתחת לשמיכה כל לילה. הרעיון הזה אולי נראה לרבים כרעיון מופרך, בעיקר משום שלא תמיד זוכרים חלומות וכאשר זוכרים אותם הם לרוב נראים כמו גיבוב של הזיות ואירועים חסרי שחר והיגיון. לא ברור איך הם יכולים לשמש כוח מפעיל ליצירתיות וחדשנות אולם, כאשר לומדים להסתכל על חלום הלילה ולהבין אותו אפשר לזהות את גודל ההשפעה שלו עלינו ואת גודל הפוטנציאל שלו להדריך אותנו בצורה יצירתית ומפתיעה בחיי היומיום. ניתן להבחין בכך שפורצי דרך רבים בכל תחומי החיים, מנהיגים, יוזמים, יוצרים, אנשי מדע ואנשי רוח מעידים כי חלומות הלילה סללו עבורם דרך לממש את הפוטנציאל שלהם וליצור מציאות.

הרבה פעמים, קיימת נטייה לכרוך בין אוּמנות ליצירתיות. אך בעוד ה'יצירתיות' היא דרך חיים המאפשרת ליצור חיבורים בין תחומים, למצוא פתרון מפתיע ומקורי, ולהיות נוכחים בכל תחום ובכל התמודדות בחיים, ה'אוּמנות' היא עיסוק במיומנות מסוימת שסיגלנו לעצמנו, שאינה, בהכרח, זקוקה לכוח יצירה כדי להתרחש והיא פועלת בתוך תבניות מוכרות .

מצד אחד, היכולת להבחין בין 'יצירתיות' ל'אוּמנות' עוזרת לנו להיפתח לחלופות אפשריות ולמצוא השראה במקומות מפתיעים, ומצד שני מאפשרת לבחור במיומנות שתנחה אותנו לדרך החיים הרצויה. בהירות בהבדלים בצמד המילים הללו מאפשרת לנו להיות בעלי תושייה. היצירתיות קיימת בכולנו ומלווה אותנו ביצירת החיים, במציאת רעיונות חדשים, בפרויקטים שונים, לצרכים שלנו ושל הסביבה ולאתגרים שאנו מתמודדים איתם. לא סתם אני אומרת ש'ישנים בלילה ומיישמים ביום' כי בבוקר – אנחנו קמים חכמים יותר.

בשינה - חלום יוצר מציאות כשהוא מעורר את המוח היצירתי

המוח היצירתי הוא המוח הגמיש, זה שמחבר בין תחומים ועולמות, זה שמביא להכרה שלנו רעיונות חדשניים ובעלי ערך. כוח היצירתיות שמתעורר בחלום הלילה במהותו הוא הכוח שהופך אותנו לחכמים יותר, מקוריים יותר וממשים פוטנציאל גדול יותר בחיינו.

ההכרה הישנה הפעילה בזמן החלום משלימה את ההכרה הערה, לכן, לחלומות הלילה תפקיד משמעותי ביכולת שלנו להיות ממציאים, יצירתיים, ובעלי מחשבה חדשנית.

סקירה של מחקרים בתחומים שונים מצביעה על תופעות שונות (ומשלימות) שמתרחשות במוח ובהכרה שלנו כאשר המוח היצירתי עובד, ומאירות את חשיבותו של חלום הלילה ליצירתיות שלנו. המחקרים מלמדים כי חלום הלילה הוא מרכיב משמעותי, יומיומי, שנוכח בנו בהתמדה ברצף המחזורי של הזמן על פני היממה כולה, ושומר על היצירתיות שלנו ללא מאמץ, מעצם מהותו. כשמכירים את מאפייני הפעילות של המח היצירתי, נחשף הקסם ומתגלה האופן בו חלום יוצר מציאות ואפשר להיות גם יוזמים, אפשר להגביר את היצירתיות וליישם אותה כדי לשפר כל דבר ועניין בחיי היומיום. חשוב לתת את הדעת לכך שבחלום הלילה, המוח היצירתי עובד ללא הפרעה של ההכרה הערה בכל רגע בחיינו, וככל שנשכיל ונלמד להבין ולנהל את חיי הלילה שלנו, כשאנו מבקרים בעולמות מופלאים וקמים בבוקר, ולא מפספסים את העזרה שהחלום העניק לנו במתנה.

אז אם אתם יוצרים, רוצים לחזק את היצירתיות, יוזמים ומובילים בחיים שלכם אתם בטח מבינים בכוחם של החלומות ליצור מציאות ולחבר אותנו ליצירתיות ולמימוש פוטנציאל

אז... תגידו בעצמכם... לא כדאי פשוט ללכת לישון וליזכור חלומות?

המאמר הבא שלושת העקרונות שהופכים את החלום למדריך להגשמת הפוטנציאל