למה כדאי להבין את חלומות הלילה?

חידוש הקשר עם חלומות הלילה מפגיש אותנו עם כוונות הלב ועם הדרך ליצור בעצמנו מציאות רצויה. אנחנו חווים אפשרויות בלתי רגילות באמצעות החלומות, אנו חווים תעוזה גדולה יותר ואומץ לגלות מה באמת מתחולל בליבנו, מה אנו מספרים לעצמנו, היכן אנו משלים את עצמנו ומה אנו מסוגלים. בכוחן של החוויות האלו, הנגלות בחלום, להשפיע על הגישה שאנו נוקטים ביומיום.

לא מעט פעמים האמת המתגלה בחלומות מציפה סוגיות חיים, מעלה שאלות ותהיות, תחושות ומחשבות ולעיתים אף נטל מכביד המתווסף לשגרת החיים העמוסה ממילא. אחד הגילויים המפתיעים הוא שנטל החלומות איננו תולדה של חשיפתם אלא בשל היותו חידתי, עלום ומסתורי, ולהבדיל, נושא עימו פרשנות שגויה. כשמפענחים את החלום ומגלים את האמת במערומיה, תחושת הנטל מתפוגגת לטובת הדרכה מעשית.

לא בכדי עולם החלומות מושך ומסקרן. הוא נוטע בנו ידיעה רחבה ואמיתית יותר על עצמנו והופך אותנו לנוכחים ולחכמים יותר, עֵרים לחופש הבחירה שיש בידינו. החלום מקלף את מעטה האשליה מעל כוונת הלב הטהורה ומזקק גישה חדשה ומדויקת יותר לעצמנו, בשונה מזו שאנו מורגלים בה.

בעזרת החלום נגלה למשל כי ה'קטנוּת', המתחזה ביומיום ל'ענווה', באה לטשטש את ה'יהירות' שלמדנו לגנות, המופיעה במערומיה בחלום. נבין ש'חוסר טקט' המתחזה ביומיום ל'כנוּת', בא להסתיר התנשאות – 'אנו יודעים טוב יותר מאחרים' – גישה שגם אותה למדנו לגנות ומתגלה במערומיה בחלום שבו נתנשא על אחרים.

ההבחנה בתעתוע, בא כוחה של האשליה, פורשת בפנינו את מתנת החלום – חשיפת זהותן של הגישות הנבדלות המתחזות לדומות, והזדמנות לזקק את כוונת הלב ולסגל דרכי פעולה המותאמות לה. בניגוד לתעתוע שמכוון אותנו מכורח ההרגל, החלומות מנחים אותנו לאינספור דרכים מפתיעות לצמיחה, להתפתחות ולהגשמת רצונות, דבר שהופך את החולמים לפורצי דרך, ליוצרי מציאות ולמעוררי השראה.

למילים, כמו למחשבה שהולכים איתה לישון, יש השפעה עצומה על השינה, על החלימה, על היקיצה ועל יום המחרת. ככל שנכיר בהן ובכוחן ונחדש את הקשר עם החלומות, לא זו בלבד ששעות השינה יהפכו למיטיבות יותר, אלא שהשפעתן על היומיום תתעצם, ההכוונה שלהן תעמיק ותלווה אותנו בכל תחומי החיים, ונבחר מילים שמחוללות גישה שתעזור לנו להתממש.

כל אחד יכול!

בכל לילה מגישים לנו החלומות כלים שימושיים ודרכי פעולה המותאמות לכוונות הלב. כשנבין מה החלום אומר לנו באמת, ונקשיב לרסיסי האמת שהוא מפזר, נוכל להתמסר להנחיה שלו. ככל שנתרגל את טכניקת הפענוח, כך נוכל לזהות ביתר בהירות מה אנו רוצים באמת ומהי הדרך למימושה. הראייה המתרחבת תהפוך לצלולה ולפתוחה יותר ותאפשר לנו להבחין בגרעין האמת החבוי בנו מלידה, ויש שיאמרו שעוד קודם לכן.

 

מאמר קודם מה מתרחש בחלום?
המאמר הבא הארכיטיפים בחלום