מהו חלום לילה?

לקחת את החלום מעולם המיסטיקה לפרקטיקה יומיומית

הרבה דפים הודפסו בניסיון להגדיר מה הוא חלום, אינספור תיאוריות של גישות מהפסיכולוגיה, פילוסופיה, מיסטיקה, אנתרופולוגיה ועוד. החלומות מרתקים לא מעט מאיתנו מראשית הימים עד היום ועדיין עולם זה נסתר יותר מהגלוי לעין והחלימה עדיין נדחקת הצידה אל זירת המיסטיקה. החלימה לא מוזכרת בתהליכי הגדילה והחינוך בתרבות שלנו כמיומנות שיש לפתח ומקומה המשפיע והמשמעותי שהיא תופסת בחיי היומיום, נשכח. יחד עם זאת, עמוק בפנים, כל אחד שרוצה ללכת ער במסלול החלימה בחייו יודע שזה לא כל הסיפור והחלומות הם לא תיאוריות שונות, לא נחלת המיסטיקה ולא ידע עתיק וסודי שלא נגיש לנו, אלא, מתנה שאפשר ליישם במציאות.

חלום לילה הוא התרחשות בזמן שינה המפגישה אותנו עם הקול הפנימי, עם האינטואיציה. חלומות הלילה חושפים את שפתו הטבעית הנשכחת של הידע הפנימי שכל אחד ואחת מחזיקים בפנים. חלומות קסם הן מופלאים והן מפחידים מותירים אותנו בבוקר מלאי פליאה וסקרנות לגבי משמעותם.

כשמתעוררים לחלימה לומדים להכיר מחדש את חשיבות חלומות הלילה לחיים. החלומות מעירים ידע רדום החושף דרך להפוך את החלום ממיסטי לפרקטי ויישומי ולהיטיב כל תחום בחיים.

אחת מהמתנות המופלאות והקסומות של החלימה אנו מקבלים מידי לילה בצורת חלומות הלילה, חכמת חלומות הלילה חושפת הנחיות, כלים מעשיים לחיים, תשובות לשאלות וגילוי ידע. כאשר ערים לחלומות הלילה ולומדים כיצד למפות אותם בחיים, מחזירים להם את המקום החשוב והמשמעותי, מכירים בערכם ומתחילים לפסוע ערים במסלולי מפת החלימה בכל רצף היום.  החלומות לילה מעירים את מתנות החלימה אל החיים ומחיים את הפוטנציאל שקיים בכל אחד ואחת.

 חכמת החלום הייתה ידועה לתרבויות אדמה ולתרבויות עתיקות אחרות במהלך ההיסטוריה, למשל המצרים, האינדיאניים, המאייה, הבודהיסטית ובזמנים שחיו בשבטים, לאיש הרוח של השבט היה ידע מעמיק על תבונת החלום וההכרה שכל חלום מביא מסר והנחייה משמעותית לחולם ולשבט כולו, הוא תווך ולימד את אנשיו כיצד להשתמש וליהנות מכוח החלימה לטובתם האישית והכללית. חלום לילה זו התרחשות בחיים כמו כל התרחשות אחרת שקורת במציאות, המוח לא מבדיל בין חלום למציאות, חוויות והרגשת החלום משאירה את חותמה כמו כל חוויה אחרת, משפיעה ומשנה אותנו מקצה לקצה, מביאה ריפוי, חשיבה חדשה ורעננה.

החלום יש חלק משמעותי בעיצוב האופי שלנו,  עיצוב התפיסות והאמונות והשפעתו זהה (ולעתים אף עוצמתית יותר) כמו כל חוויה אחרת במציאות, בחלום בו נלך למרפא שעושה לנו טיפול למשל, הטיפול יכול להשפיע על הגוף לטובה ובחלום בו רבנו למשל נוכל לקום מותשים בבוקר, התפיסה השגויה שעולם הלילה ועולם היום אלו עולמות שונים נעשית ברגע היקיצה כשאנו מתעוררים ואומרים לעצמינו "זה היה רק חלום" ולא מחשיבים אותו כחלק  מן החיים, אולם, החלום לא שכח אותנו, הוא נטמע בהכרה ובכך מביא את עצמו ברגעי האמת בחיים, דברים שחלמנו מטמיעים רעיונות, תפיסות ורגשות שמנתבים אותנו בערות, זרעי החלומות צומחים ביום ומהווים אבני בנייה של החיים - מגשרים בין תת המודע למודע - מחזקים יכולות רדומות - מביאים הנחייה ומאזנים אותנו.

 חכם בלילה!

 

  1. בלילה, בזמן השינה לא מוקפים בכמות הגירויים כמו שיש במהלך היום, לא גירויים חיצוניים כמו רעש, טלפונים, מחשבים, ריחות ואינספור הסחות דעת וגם לא גירויים פנימיים הנובעים ממטלות והתחייבויות, דברים המעסיקים אותנו בעבודה, דברים שמטרידים, מפחידים וכד'. בזמן חלום האנטנות מופנות פנימה ואנו נוטשים לא מעט מעטפות כמו שיפוטים, דעות, מה צריך והנחות, באופן טבעי וללא מאמץ אנו נוטשים את האופן בו אנו מורגלים לתפוס את העולם. אפשר להיות מיומנים ברגעי המעבר בין עירות לשינה ולאפשר לחלימה לתפוס יותר מקום ברצף החיים.

 

  1. חלומות הלילה אלו גשרים בין תת המודע למודע, בתת המודע יש המון תשובות וידע לדברים שמעסיקים אותנו, הכול נמצא וקיים בתוכנו. ככל שנהיה ערים במסלול החלימה כך נכיר את הגשרים המובילים לתשובות שאנו רוצים לשמוע.

 

  1. חלומות הלילה פותחים אותנו להקשבה הן לקול הפנימי שלנו (שפחות ופחות מופרע ומוסח בשינה) והן אל העולם והסביבה, בלילה אנו מתחברים לעוד ועוד חלקים בתוכנו. אל הטבע, החיות, מקומות ואנשים. זה הופך את החלום למקום בו אפשר לקבל תובנות מושכלות ונקודת מבט נוספת.

 

  1. החלומות מנגישים לנו כלים פרקטיים וככל שנלמד לזכור, להבין ולנתח כך נפצח את הקוד, נביא לחיינו כלים ונעיר יכולות שיעצימו את הפוטנציאל שלנו.

 

 כל חלום הוא חלום טוב! כל חלום מביא לחיינו הנחייה שמטרתה להיטיב את חיינו !

 

 

מאמר קודם לדבר על זה בחלום
המאמר הבא איך להתכונן לשינה