מלוא הפוטנציאל של היממה

 

לנצל את מלוא הפוטנציאל של היממה ולהסיר את ענני הערפל מחלומות הלילה

 בכל יום נחלמים מיליארדים של חלומות ביקום, מעורבים ומשפיעים על חיינו גם אם לא זוכרים אותם. הם זוכרים אותנו ונוטעים בנו ידע נשכח, רעיונות, מחשבות, חוויות ותחושות שמהווים מרכיב גדול במציאות חיינו. ניצול מלוא הפוטנציאל של היממה מתחיל בהבנה שכל שעות היממה חשובות, וככל שנזכור עוד ועוד שעות שמרכיבות את חיינו ככה נוכל לראות בצורה בהירה וצלולה יותר, לזכור מקומות שהיינו בהם, לקבל ידע ולהתחבר אל תת המודע.

 השינה חיונית וחשובה לחיים. בזמן השינה הגוף מתחדש ועובר שינויים שלא יתוארו, רגשית, תפקודית ופיסיולוגית. זמן השינה נתפס אצל רבים כחלק מבוזבז של היממה אולם  זמן זה הכרחי לבריאות ולתפקוד היומיומי. תהליכים פנימיים בזמן בשינה עובדים שעות נוספות: המוח לא נח, הוא לא עוצר לרגע - ממש כמו פעימות הלב הוא מבצע את תפקידו גם כאשר הולכים לישון. המוח מאתחל את הנתונים, מקטלג מחדש, מעלה מחשבות, מציף מתת המודע נושאים ומחבר אותנו למימדים נוספים ומפגשים קסומים ולכן חשוב שכל אחד ישן שינה  טובה. שינה טובה זו שינה רצופה, עמוקה ואיכותית. בשינה כזו תהליך ההתחדשות מתרחש ללא הפרעות.

 בשינה טובה אנו חולמים לא מעט חלומות - מחקרים במעבדות שינה מעידים כי אנו חולמים בזמן שינה טובה לפחות חמישה חלומות מוחשיים. ומעבר לכך , יש עדויות של אנשים שאף חולמים הרבה מעבר לכך. יחד עם זאת, לא משנה בכמה חלומות ביקרנו חשוב לשים לב  לבוקר כאשר  מתעוררים עם תובנות חדשות. האופן בו מתעוררים משפיע על כל היום, על מצב הרוח, לקיחת החלטות בצורה מושכלת ותחושה של חידוש וכוחות מחודשים.

 

חוכמת החלום מלווה אותנו סביב השעון ומידי לילה - מתרחש הקסם, תרבויות עתיקות ידעו לזהות את הידע הנגלה להם בחלום וחיו בתפיסת זמן עגול שאומרת שהזמן חולף ללא מקטעים. מטבע לשון "לקום ליום חדש" לא הייתה בלקסיקון שלהם ולא הייתה להם הפרדה בין יום ללילה אלא היום היה המשך של הלילה שקדם ליום שקדם ללילה מנשימתם הראשונה.

 

דמיינו שברגע שיצאתם מהעבודה, למשל, או מכל מקום בו אנו שוהים חלק מכובד מהיום, הייתם שוכחים את הרוב, היכן הייתם, מי האנשים שפגשתם וכל מה שקרה והמציאות מחוץ לכותלי העבודה היא המציאות כלומר: ה"חיים". האם נשמע לכם הגיוני שכל שמונה שעות העבודה יורדות לטמיון?

 

כל התרחשויות היום והלילה משפיעות עלינו ונטמעות. אם למשל היינו עובדים במשרד לעיצוב כמו בסיטואציה דמיונית שמתוארת קודם, היינו יוצאים מהעבודה, שוכחים היכן היינו אבל רואים יצירה יפה שמרשימה אותנו, היינו יכולים לחשוב למשל שזו תחושת בטן ואם בזמן העבודה במשרד היינו רבים עם עמית שלנו ושוב, לא היינו זוכרים אולם היינו רואים מישהו שמזכיר אותו במציאות ה"חיים" אחרי שיצאנו מהעבודה היינו יכולים להירתע  מבלי להבין למה.

 

כך קורה עם החלום לילה- קמים בבוקר וזוכרים חלקית אולם התעורר בנו ידע, רגשות והקשרים חדשים בזמן החלום שמשפיע על היום כולו.

 

ככל שנזכור חלומות ככה נבין, נזכור, נלמד וננצל את מירב מתנות החלימה - לא רק שעות השינה יהפכו לאפקטיביות ומיטיבות גם השפעתם על החיים תעצים ותכוון כל אחד לכל תחום בחיים המדבר אליו - זכירת חלומות זה עניין של תרגול והתמדה, כל אחד יכול ללמוד מחלומותיו בדיוק את הדבר שרק הוא זקוק לו -  להחיות את חלום הלילה ולהכיר את המקום האמיתי שהוא תופס במציאות מתוך ההבנה שהמחשבה איתה הולכים לישון משפיעה על השינה ועל איך שאתעורר והדרך בה קמים משפיעה על כל היום שלי .

 

 

 

 

 

מאמר קודם מה בין חלימה לחלום לילה?
המאמר הבא לדבר על זה בחלום