מ MOOD ל MOODA

שפת החלומות האישית שהיא שפה אינטימית, שפה של חוויה שמספרת לנו סיפור מדי לילה בצורה של יחידות חלום.

הסיפורים בשפת החלומות בעלי משמעות, בעלי טעם ורלוונטיים באופן חד פעמי לכל אחד לעולמו הוא. שפת החלומות האישית מאפשרת להבין את המשמעות הפרטית העמוקה ובכך לעבור מהתבוננות אקראית נקודתית, כמו מיקוד בסמלים מקובלים או באירוע דומיננטי רווח ומוכר, לניתוח שיטתי שאינו פוסח על אף אחד ממרכיבי החלום. ניתוח כזה מעביר אותנו מתפיסה מיסטית, כמו השמת דגש על הנסתר ועל הפחד מהבלתי נודע, לתפיסה פרקטית ומעשית שאינה מבטלת את קסם המסתורין. ההפך הוא הנכון, המסתורין מקבל תוקף בעולם המעשי. לכן, שיחזור חלום והיכרות עם שפת החלומות האישית מאפשרת ניצול מלוא הפוטנציאל של היממה והפיכת חלום הלילה לכלי פרקטי יומיומי. אפרש לקרוא על כך בקישור למטה.

האם יתכן שכלב או רכבת מסמלים לכל האנשים בעולם את אותו המסר? אותה משמעות? מכוון שזו שפה אישית ואינטימית היא מחברת לאמת, לגוף, לחוויה, ל'MOOD' וכך נוצרת טביעת אצבע ייחודית וחד פעמית שאין שני לה - זה הופך כל חלום לחלום הזדמנויות ייחודי לחולם כי לכל אחד יש את האמת שלו והדרך ששפת החלומות האישית שלו חושפת את משמעות החלום.

ומה זה MOOD ?

ה־MOOD הוא ההֶרגש, הלך הרוח שעולה כאשר נזכרים בחלום, מהות החוויה וההוויה שהיא מעבר למילים.

אצל רובנו המחשבות אינן נשלטות, הן עוסקות בשטף – מה היה בעבר ומה יהיה בעתיד. בזמן השינה חלק מפעולת החשיבה הופכת לחלום לילה, החולם חווה את התרחשויות החלום כהווה, כאן ועכשיו. החוויה בחלימה היא ב־MOOD של נוכחות בהווה.

וכיוון שה־MOOD מתרחש בחלום בהווה, מתאחדים בו העבר והעתיד, והמחשבות – שלרוב מופיעות בחיי היומיום גם בזמן העֵרות – מקבלות תפנית חדשה. אך בניגוד לעֵרות, גם אם החלום מחיה אירועי עבר מחדש או נודד אל העתיד, הרי שבזמן החלום אנחנו מצויים בתחושה של הווה, של כאן ועכשיו, של חיים את הרגע. לעיתים ייראה סיפור אחד כלא קשור, אולם הוא מדבר על רגשות שחווינו בעבר, כמו פוסט טראומה שמחיה את התחושות בסיפור באופן שונה לחלוטין ממה שקרה במציאות. החלום יציג המשך אחר, שיח שונה ומפגש בלתי צפוי עם ידע, עם אלמנטים, עם סמלים ועם רמזים שלא היינו מגלים בעֵרות.

 

מאמר קודם מנגנון הפעולה למימוש מטרות בחיים באמצעות חלומות
המאמר הבא מה בין חלימה לחלום לילה?