שלושת העקרונות שהופכים את החלום למדריך להגשמת הפוטנציאל

ההשפעה החיובית שיש לחלומות על חיינו היא עצומה. והיא תמיד חיובית.

החלומות הם מורי דרך. הם מדריכים אותנו למימוש והגשמת הפוטנציאל שלנו.

כדי להפוך את החלום למדריך אישי שלוקח אותנו צעד אחרי צעד בעקבות האמת הפנימית, זו שהלב יודע, חשוב להבין שלחלומות יש שפה משלהם. הם מדברים איתנו. הם מדברים אלינו. הם מדברים עלינו. שפת החלומות של כל אחד ואחת מאיתנו מושפעת, כמובן מסימבוליקה אוניברסלית ומערכות סמלים תרבותיות, ויחד עם זאת, שפת החלומות היא קודם כל שפה אישית כי כל חלום הוא חוויה ייחודית, מהותית ומשמעותית שניתן, בסופו של דבר, להפוך לתמצית ולשלוף מהזיכרון בעת הצורך כמיומנות שכבר סיגלנו. כזו שהחלום הכין אותנו לקראת הרגע בו נעשה בה שימוש במציאות הערה.

איך זה קורה?

כל דבר שאנו מבצעים וחווים בחלום משפיע עלינו בדיוק באותו האופן ובאותה המידה כמו מה שאנו חווים במציאות הערה מכיוון שהמוח לא מבדיל בין חלום למציאות. הוא מתייחס במידה שווה לכל ההתרחשויות והרגשות שאנחנו חווים בחלום או בדמיון. לכן, מבחינת מימוש הפוטנציאל שלנו, המידע שצפון בהכרה הישנה היא חלק בלתי נפרד ממכלול מציאות חיינו, ובכללה, מגוון ההתנסויות בהן התנסינו והידע שצברנו בעקבותיהן. ההכרה הישנה בלתי נראית ובלתי מובנת למרות שהיא מקודדת בנו זיכרונות עם חוויה מלאה שכוללת רגש, תחושה ומראה. הזיכרונות האלו הם מידע שנאצר ונאגר בזיכרון התאי שלנו, משפיע ומהדהד לכל תחומי החיים.

ישנם 3 עקרונות שהופכים את החלום למדריך להגשמת הפוטנציאל

המפגש שלנו עם חלומות הלילה לפי הגישה של DREAM CHANGER, הוא מובנה ושיטתי כשמטרתו להוציא את מסרי החלום מהעולם האזוטרי לעולם הממשי בצורה שהם יכולים להפוך להדרכה פרקטית המשפרת את מציאות חיינו.

עיקרון 1: מ MOOD ל MOODA

ה־MOOD  הוא ההֶרגש, הלך הרוח שהיה בחלום, מהות החוויה וההוויה שהיא מעבר למילים, שהיא נושאת בתוכה את האיכות שנכחה. ה MOOD. מקודד בזיכרון התאי שלנו כי כל חלום משאיר מידע לדרך, משאיר טביעת אצבע ייחודית וחד פעמית שאין שני לה. הMOOD  נירשם בתודעה כאפשרות. כחוויה אישית פרטית ואפילו אינטימית. ה MOOD מתואר במילים אך נוכח מעבר להן, ומייצג עבורנו מערך רחב של משמעויות בתמהיל אישי רחב יריעה.

מכיוון שבלא מעורבות מודעת התוכן של החלום חוזר לאזורים הלא מודעים, הרי שמשאף לקרב אותו לאזור המודע, כדי להפוך אותו לזמין ברגעי האמת. משמעות העיקרון הזה היא שכאשר מחיים את ה MOOD שחווינו בחלום באופן מודע, מנגישים אותו לשימוש, וכשהוא נגיש יותר, הוא 'קל לשימוש' - מעוררים אותו, וברגע אחד, כבלחיצת כפתור, הוא נוכח במלואו במודעות הערה ומאפשר לנו בשליפה פשוטה, לשחזר הצלחות או יכולות שהתעוררו כפוטנציאל בשעת החלום. בזמן ששהינו בהכרה הישנה. לשם כך עלינו ליצור לעצמנו מעין קוד אישי שפותח בפנינו שער לחלום כולו.

עיקרון 2: ממיסטי לפרקטי

אנו רגילים לתפוס את חוויות החלום כחוויות מיסטיות, אזוטריות ולהכתיר אותו כ'הזויות'. בעבר, בחיים השבטיים למשל, רווחה התפיסה כי לא קיימת הפרדה בין המסתורין לבין ענייני הפרקטיקה של החיים היומיומיים כפי שרווחת התפיסה בתרבות היום.

בתרבויות העתיקות חיי היום יום נתפסו כחלק אינטגרלי מהמסתורין והקסם היה נידבך לגיטימי ורווח בפרקטיקות היומיומיות. הם היו חולמים ומתקשרים עם אבות השבט, מבינים את החי והצומח כמו שהיו אורגים שטיחים, מכינים אוכל או צדים. הכול היה מארג אחד. הם מצאו את המסתורין בשפת הטבע ועשו שימוש בהרבה יותר חושים מחמשת החושים. כיום, התפיסה הרווחת שנשענת על הרציונל המדעי תופסת עצמה כנאורה ובעלת חופש מחשבתי, אך למעשה, מרחיקה אותנו מהיכולת לזהות במיסטי והמסתורי את ההדרכה הפרקטית שעשוי לשרת אותנו במימוש עוד ועוד פוטנציאלים.

המשמעות של העיקרון הזה היא שהמעבר מהתייחסות לחלומות ולהתרחשויות שמתקיימות בלילה בגישה מיסטית לגישה פרקטית פותח יריעה רחבה יותר ופתוחה יותר שמכלילה את שניהם ולא מפרידה. באופן זה זה מתאפשר למזג בין השתיים, כאשר התפיסה המיסטית, השמה דגש על הנסתר ועל הבלתי נודע, מתמזגת עם התפיסה המעשית נוצר מצב שבו הפרקטיקה מחזקת את קסם המסתורין בו הזמן שהמסתורין מובן ובהיר לנו והולך ומקבל תוקף פעיל בעולם המעשי.

כיום – אנחנו מבחינים בכך שיותר ויותר אנשים מתקרבים אל המיסטיקה וניגשים אליה כאל ידע שיכול להדריך את החיים שלנו ויש פתיחות להמון כיוונים חדשים. לא בכדי אנו חיים בעידן הנקרא העידן החדש. ולא סתם מדברים על עוד ועוד עידנים חדשים.

אנשים רבים מאד כבר הולכים ומכירים בכוחם לרפא, להאיר נושאים מתת המודע, לחבר אותנו לעשייה, לשפע, לדיוק ביחסים עם האחרים, להתפתחות שלנו, למעשה – יש להם יד ורגל בכל תחום בחיים.

 

עיקרון 3: מאקראי ליזום

לרוב, רגילים לייחס את זמן השינה לזמן 'מבוזבז' שאנו חייבים כדי לתת לגוף לנוח, ולחלום הלילה כאל אירוע פנימי חסר משמעות, 'בליל של המוח', מחשבות הזויות או חסרות ערך. מכיוון שכשליש מהחיים אנחנו ישנים רבים מתייחסים לזמן זה כאל זמן מבוזבז שלא מקדם אותנו בחיים אלא קוטע אותנו מהעשייה ומההתחייבויות שלנו. אולם, כל בוקר אנו מתעוררים עם הבנות חדשות, פתרונות, תחושות בטן שמקדמים אותנו, לעיתים אף באופן לא מודע. ולכן, כל חלום יוצר מציאות בכך שהוא משפיע על ההחלטות שלנו, נותן השראה, תשובה או הכוונה.

המשמעות בעיקרון הזה היא שככל שנבין, נתבונן ונכיר את שפת החלומות האישית, וככל שנעבור מפעולות אקראיות לפעולות יזומות וניתן תוקף להדרכה נוכל להיות יוזמים, פעילים ובוחרים ולהשפיע באופן מיטיב על החיים. יוזמים בכך שמיישמים את הדרכה החלום ביומיום או מזמנים את מה שאנו רוצה לקבל עבורו תשובות לבוא לביטוי בשינה.

מאמר קודם חלום יוצר מציאות - כוחו של החלום בחיזוק היצירתיות
המאמר הבא סוד התדרים העתיקים