ארבעת היועצים

הוא הפרשן הפנימי הקיים אצל כל אחד ואחת. הוא מתבונן ומגשר בין החלום להכרה הערה, גם אם לא ערים לכך זה מתרחש כל יום. למה לפרשן יש ארבעה אישונים? כי יש לו ארבעה יועצים ולהם ארבע נקודות מבט שונות שכל אחת מהן יוצרת מנגנון כיסוי. היועצים של הפרשן אינם עוצרים את עבודתם. הם מורגלים להביע את דעתם באופן אוטומטי ויש להם מה להגיד על כל דבר וכל עניין. כל כך התרגלנו לנוכחות שלהם ולפעמים כבר אנו שוכחים מקיומם, הם שקופים לנו - הם הפכו למובנים מאליהם ולכן לרוב אנו לא שמים לב שהעצות שלהם מנהלות אותנו, אנו נוטים לחשוב שזה הנטייה הטבעית שלנו לתפוס את הדברים ולעיתים אף נחשוב שהם האישיות המולדת שלנו.

 

חשוב להתעורר ולשים לב כמה היועצים משפיעים עלינו וכמה הם מטים הצידה את פירוש החלום. בפועל הם מנסים לעשות לנו סדר במוח, מה שמוביל אותם זה הצורך ביציבות , בעקביות וביטחון - הבעיה היא שהם מנסים להשיג סדר וביטחון בפעולה שמכסה את מה שהתגלה בחלום, פעולה זו יוצרת טשטוש ואף  מנהלת אותנו. היועצים לוקחים סיטואציות בחלום למקום נוח ומורגל כפי שהיו עושים לפי כללי העירות וככה מצדיקים ומסדרים לנו את הסיפור בצורה שתתאים לתפיסות הערות שלנו.


ב'פנל' היועצים של Baby Mind לחלימה אנו מרגילים אותם לנקודת מבט לעבר "דף נקי" וככה אפשר לסנן את כל התוספות שלרוב מעמיסות בבוקר על החלום, ככל שיהיה פחות מטען עודף ככה נצליח לזהות את ההנחיה המקורית של החלום ומה בא לביטוי בחלום בצורה טבעית. בהתחלה: התרגול ידרוש תשומת לב חדשה, אולם עם הזמם נעשים מיומנים - ההסתכלות הזו תתבסס ותתרחש באותנטיות, נצליח לחדד את הראייה. 

ארבע היועצים של הפרשן בעל ארבעת האישונים הם:

 

  1. השופט

השופט חורץ גורלות על בסיס השוואות ושיוך משמעויות שלא קשורות לחלום. לפי השופט, החוקים הערים חלים גם על החלום, מה שטוב ורע ביומיום הוא תקף על זמן השינה. בפרקטיקת Baby Mind   השופט מתעורר לכך שאין טוב ורע, נכון ולא נכון אלא שאפשר להיות נטרלי.

 

  1. החוקר

החוקר מנסה להתאים את הסמלים והתפיסות השונות לחלום. החוקר מחפש הכללה, הוא יבדוק במקורות ויחפש משמעות אחת לדבר מה שמתאימה לכולם. בפרקטיקת Baby Mind   החוקר מתעורר לכך שאין משמעות אחת שמתאימה לכולם וכדי לגלות מה הדבר אומר צריך לחקור פנימה אל רצון הלב והחוויה האישית

 

 

  1. הרציונל

הרציונל מסביר בהיגיון - גם אם זה משבש את החלום. הוא יסדר ואף יטה את הדברים שיתאימו לרצונות, תפיסות והציפיות. הוא יחפש הוכחות והסברים לטיעונים שלנו בנסיון לבסס את מה שעלה בחלום. בפרקטיקת Baby Mind הרציונל מתעורר לכך שהכול אפשרי. גם מה שאינו ניתן להסבר.

 

 

  1. המצנזר

המצנזר גונז ומסתיר פרטים מסוימים שעשויים להאיר אור על משמעות החלום. לפי תפיסת המצנזר יש דברים ראויים ודברים שאינם ראויים, דברים שנוח לנו איתם ודברים שלא היינו מעיזים או רוצים שיקרו ביומיום. בפרקטיקת Baby Mind   המצנזר מתעורר לכך שהכול בתואם ובא להאיר דבר מה.

 

 

 

 

מאמר קודם מיפוי חלום
המאמר הבא שלושת הערכים של המרכיב האישי