מיפוי חלום

לאחר שחזור החלום מתחיל תהליך המיפוי – תהליך מובנה, מאורגן ושיטתי, סדור וערוך שלב אחרי שלב. מפת החלום מאפשרת למודעות העֵרה לגלות ידע שהתעורר בחלום ולהיחשף למשהו חדש. השלבים בהכנת המפה מאפשרים לאינטואיציה ולקולו של הלב להיות קשובים לידע שהתעורר בחלום ולהתחבר אליו, להיזכר במרכיבים נוספים שלא שמנו עליהם דגש בשעת היקיצה, ולהבחין בצורה צלולה ובהירה יותר בסיפור של החלום ובסימנים החדשים העולים ממנו. כל מפת חלום היא חד־פעמית ומותאמת לסיפור הייחודי של החלום והחולם.

מיפוי החלום כולל חמישה שלבים, כל אחד מהם שם את הלב על מרכיב אחר וביחד הם יוצרים שיח שונה עם החלום ועם נקודות מבט נוספות. לאחר השלמת התהליך הופך החלום ליחידה אחת שלמה – צלולה, רחבה וכוללת.

מיפוי החלום מאפשר לנו להיזכר בידע שהתעורר בחלום – ידע טבעי וספונטני, ברור וחד משמעי, כאילו היה שם תמיד. תהליך זה, הנסמך על תובנות צלולות שהביאו לנו חלומות הלילה, עוזר לנו לזהות מי מהמידות מכוסה, מי מכסה אותה, מהו גרעין האמת ואילו מידות אפשר ורצוי לעורר לחיים.

חמשת השלבים במיפוי חלום הם:

  1. זיהוי ההתרחשות בחלום

זיהוי העניין המרכזי שהחלום עוסק בו ואת המהות העומדת במרכזו ומקבלת קריאה להתעוררות.

  1. זיהוי הארכיטיפ הדומיננטי בחלום

גילוי הארכיטיפים האנושיים שהתעוררו בחלום, אלה המקוּדדים בנו כפוטנציאל. יש בנו את כל האיכויות והיכולות שלהם, וכשאנו זקוקים להם החלום יודע לעורר אותם לתחייה עבורנו.

  1. זיהוי כוח הטבע בחלום

זיהוי השפעות הטבע בחיי היומיום וכיצד זה זולג לחלום ובחזרה ליומיום.

  1. זיהוי תחום בחיים

איזה תחום או שדה החלום מייצג? איזה שינוי אנו רוצים לחולל? איזה מטרה עומדת בפנינו?

  1. גילוי התובנות מהחלום לחיים

מעלים על המפה את מצבי תודעת המירגש כדי לחדד את יכולת ההבחנה ולדייק את הנחיית החלום.

 

מיפוי החלום מתבצע ע"י ערכת מיפוי חלום dreamap

בקרוב יעלה קישור בו אציג את הערכה

מאמר קודם סיפור חלום הבאפלו
המאמר הבא ארבעת היועצים