סיפור חלום הבאפלו

סיפור חלום של חולמת כפי שהתגלה במפת החלום: " חלמתי על באפולו השועט לכיווני ופחדתי עד שנפלתי על גבי והתעוררתי. בבדיקה במלון פירוש חלומות בגוגל גיליתי שהשור מסמל שפע, מכוון שפחדתי הבנתי שכנראה אני פוחדת מהשפע ולכן אני מונעת ממנו לבוא"

 

החוקר הפנימי גילה במקורות כי השור סימל שפע לאינדיאנים כאשר הם צדו אותו, התחממו בפרוותו והשתמשו בעצמותיו, עבור אינדיאני המשמעות של שפע רלוונטית עבורו אך האם אותה משמעות רלוונטית עבור החולמת התל אביבית? תוך התבוננות מחודשת מנקודת המבט של החוקר לפי פרקטיקת  Baby Mind לפיה המשמעות היא אישית ולכן ההתבוננות נעשית באמצעות שפת החלומות האישית עלתה סיטואציה בה החולמת ראתה שור בזמן שאביה כעס עליה על דבר מה שהפחיד אותה. השור והפחד התחברו ונקשרו בהכרה לזיכרון אחד והחולמת הבינה מסר שונה בתכלית שקשור ליחסים שלה עם אביה.

 

אין להקל ראש במאמץ המושקע לגילוי המשמעות האישית של הסמל, כך לא מפספסים את ההנחיה האישית, שרק החולמת יכלה "לעלות עליו". כך לא ממשיכים לתת כוח לסמלים שאינם קשורים לחוויות חיינו והם עשויים להנחות אותנו לתחום לא מדויק, בדיוק כמו חולמת זו שניסתה לגלות במשך זמן רב מדוע היא פוחדת מהשפע.

מאמר קודם סיפור חלום החברים
המאמר הבא מיפוי חלום