סיפור חלום החברים

סיפור חלום של חולם כפי שהתגלה במפת החלום "שלושה חברים טובים שלי צועדים לקראתי ברחוב, ולפתע אני מבחין כי הם כרותי ראש והם אוחזים בידם את ראשם. כשהם נעמדו מולי הבטתי בראש המונח בידם, צחקנו והבטנו בשובבות בעיניים. כשהתעוררתי הייתי מזועזע, התמונה לא עוזבת אותי וגם הזדעזעתי מהעובדה שצחקתי איתם במצבם הקשה, זה העלה בי בושה ואף מנע ממני לפגוש אותם זמן מה"

 

לאחר שיחזור מחודש בתהליך מיפוי החלום התבונן החולם  דרך נקודת המבט של השופט "הבנתי שתפסתי את האירוע כקשה, במציאות, להיות כרות ראש זו סיטואציה מפחידה ומאיימת אולם בפועל, בחוויית החלום, לא נכח בי פחד אלה מפגש נפלא, הבנתי שאני רוצה לפגוש את חברי בצורה קלילה ללא 'הראש על הכתפיים' ללא ההיגיון כפי שקורה במציאות. מה שעזר לי לזהות את השיפוט שעשיתי, היה תשומת לב לכך שאני תופס את התנהגותי בחלום בחומרה ותחושות האשמה שנוצרו בעירות כיסו על תחושות השמחה שהיו בחלום ושינו את כל המסר  שהנחה אותי, בסופו של דבר, כיצד לחזק את הקשר עם חברי"

 

חוקי החלום אינם יכולים להיכנס למשוואה אחת עם חוקי העירות! לא ניתן לשפוט, להסיק מסקנות על עצמי או על אחרים, להניח הנחות לגבי המציאות , להכריע שהחלום רע או טוב או להניח כי החלום מרמז על בשורות התואמות לכך במציאות. החלום, בעצם מהותו, משוחרר מאמונות משעבדות, דעות קדומות, נכון או לא נכון.  

מאמר קודם סיפור חלום הפרחים
המאמר הבא סיפור חלום הבאפלו