שלושת הערכים של המרכיב האישי

שלושת הערכים של המכיב האישי בשפת החלומות האישית 

מביאים לביטוי בסיפור החלום את הרגש, ה MOOD והתחושות שקיימות בתודעה. החוויה בעלת משמעות, בעלת טעם ורלוונטית באופן חד פעמי לכל אחד לעולמו הוא. הערכים של המרכיבים האישיים המופיעים בחלום מושפעים משלושת הערכים הבאים:

 

  1. רשמים אישיים המקבלים ביטוי אישי בחלומות

בחלום באים לביטוי רשמים מאירועים שונים בחיים הטעונים במשמעות לדברים ולהקשרים שהופיעו בהם . כל רושם שאירוע הותיר יצר דעה פרטית על דבר מה. למשל: אחד יכול לקשור כלב לפחד והשני לחברות. אחד יכול לקשור סירה להרפתקאות והשני כסימן למחלה וכד'. ההקשר נוצר בעקבות חוויה אישית. זה שקשר כלב לפחד חווה טראומה מכלב בחייו וזה שהסירה אצלו סימן למחלה חווה שייט עם בחילת ים.

 

חשוב לשים לב: לכל אחד יש תפיסת מציאות שונה כי כל אחד חווה את הדברים באופן שונה - אותה התרחשות בה נוכחו שני אנשים לכל אחת תהייה חוויה שונה ואף מעבר לכך,  הגרסה האישית למציאות מורכבת מאחוז גבוה של השלמות - וכל אחד משלים את המציאות באופן שונה.

  1. היסטוריה אישית המקבלת ביטוי אישי בחלומות


ההיסטוריה האישית באה לביטוי בסיפור חלום ומחייה חוויות פרטיות שהתרחשו בשמחות, באכזבות כואבות, באירועים משמעותיים ובזיכרונות ממהלך החיים. ההיסטוריה האישית היא חלק מאבני הבנייה של הזהות, האישיות, האמונות והתפיסות והם באים בתואם אישי בחלומות לעיתים החלום מחייה את העלילה שהייתה ולעיתים את ההרגשה.

 

חשוב לשים לב: החולם הוא המקורב ביותר לחלום שיכול לעלות על ההקשרים האישיים.

  1. צרכים אישיים המקבלים ביטוי אישי בחלומות

 

רצונות הלב, הנטייה האישית הראשונה והכנה של החולם, הדרך הנכונה עבורו, כל אלו באים בתואם בחלומות כדי לתת הנחייה והכוונה רלוונטית וחד פעמית.

 

חשוב לשים לב: כל אחד רוצה להיטיב עם עצמו וכל חלום מביא הנחיות בונות במטרה לממש את הפוטנציאל, לקבל תשובה לדבר מה לכן, ההנחייה בחלום בעלת משמעות אישית ורלוונטית למי שחלם אותה. ולכל חולם יש צרכים אישיים שונים.

 

כאמור: כל העקבות חיים המופיעות בחלומות באים לגלות את הנסתר מהעין כדי ליצור תובנה חדשה ורלוונטית, לתת תשובה לדבר מה וכד' כדי להבין כיצד לפעול מעכשיו והלאה. בקישור המצורף אפשר לקרוא בהרחבה על הערכים של המרכיבים האישיים.

מאמר קודם ארבעת היועצים