רגע, בדיוק נזכרתי בחלום!

אינספור פעמים שמעתי את המשפט הזה במהלך התרחשויות היומיום, בעבודה, בשעת שהות עם המשפחה, בילוי עם חברים או בכל זמן ער, משהו פתאום הדליק ניצוץ והעיר את החלום מחדש!

 

אינספור פעמים הייתי עדה לפליאה שעולה 'וואו, איך שכחתי? זה כל כך מוחשי'

 

הניצוץ יכול להיות כל דבר, צליל הרוח או רחש הגלים, מפגש מפתיע, רגש חזק, אירוע שמתרחש והוא תמיד יעלה בזמן הנכון וברגע הנכון. כאמור, החלום והחיים שזורים זה בזה וככל שמודעים לכך, כך מתעוררים למודע הקשרים וגשרים בין חלום למציאות.

 

אז מה עושים?

 

  1. כותבים אותו מיד, הזיכרון של חלום גם ברגעים אלו חמקמק - אפשר לתעד את החלום בפלאפון - במסרונים - הודעת מייל פרטית לעצמך, בפנקס שמכינים בתיק - כל אחד באופן שנוח וזמין לו. העיקר ללקט פרטי מידע מדויקים ונאמנים לחלום, בלי לסנן או לתבל ולהשלים עם הדמיון פרטים. ממש כמו צופה מהצד שמתעד אירוע באופן שהכי נאמן להתרחשויות.

 

  1. טיפ נוח לתיעוד זמין- אפשר להקים קבוצת ווצאפ בשם "החלומות שלי" למשל עם אדם נוסף. לאחר שהקבוצה מוקמת מסירים בהגדרות הקבוצה את האדם הנוסף ונשארים עם קבוצת ווצאפ פעילה של אדם אחד- שהוא אתם. זו דרך נוחה ומידית לשמירת חלומות ברגע שנזכרים במהלך היום בחלום אפשר לכתוב, להקליט או לצלם פתק שכתבנו והכול מרוכז ביחד.

 

  1. לנסות לשחזר את התאריך בו החלום נחלום ולציין גם את התאריך של היום בו נזכרתם בחלום.

 

  1. בערב, ליפני השינה כאשר משחזרים את אירועי היום, ציינו זאת, כתבו את סיפור החלום שעלה ותנו לו להדהד. ציינו בהערה כי זה חלום בו נזכרתם כדי לזהות ולזכור מתי חלמתם מה ולמה זה קשור.

 

כאשר לומדים להקשיב לחלום לילה מגלים המון דברים חדשים על העירות

 

מאמר קודם לילות מחוללי תאוצה בחלימה
המאמר הבא לפני הכול