תרגיל אוסף המחשבות הטובות

את התרגיל הזה כתבתי בהשראת הבת שלי – היא כל הזמן מכינה ואוספת קופונים ופתקים מקסימים ומציינת בהם דברים שהייתה רוצה לקבל או לתת. באחד החלומות שלה – שהיא קוראת לו להתחבק עם דוב -  היינו בים והיה אתנו דוב לבן שהיא רכבה עליו הוא ניכנס למים כשהיא רוכבת על גבו והתחיל לשחות בגלים, והיא אמרה שזה היה אחד מהדברים הכי כייפים, החלום הזה ליווה אותה המון זמן, בכל פעם שנתקלה בציור של דוב זיכרון החלום עלה בה מחדש.

באחד הפעמים שהיינו יחד בחדרה ראיתי שיש לה ציור של דובי ליד המיטה – היא סיפרה לי שהיא הניחה אותו שם  כדי שהיא תוכל להיזכר בדוב כל פעם שבא לה. כי היא רצתה לזמן אותו שוב לחלום.

וזה עורר בי השראה לאסוף מחשבות טובות ולהיזכר בהם ליפני השינה, ליפני החלומות את המחשבות הטובות אפשר ללקט גם מחלומות וגם מחוויות היומיום.

מבלי להבין, היא התמקדה באירועים בהם היא רוצה לזמן ולא זרמה עם המחשבות הרגילות והאוטומטית שעלו בה. זה מבוסס על אחד מעקרונות הפעולה של המוח.
העיקרון אומר שבאופן אוטומטי המחשבות במוחנו מתמקדות באירועים הקרובים והטריים

איך יוצרים אוסף מחשבות טובות כדי לזכור חלומות?

כותבים את המחשבה , הזיכרון הטוב, במחברת ועדיף שמיועדת לכך או בדפים האחרונים של יומן החלומות ומניחים את זה נגיש ליד המיטה.

שוב -  המחשבות הטובות יכולות להיות דברים טובים שקרו לנו בעבר אם בזמן חלום ואם בזמן עירות לפני שהולכים לישון, בוחרים מחשבה טובה באופן יזום או אקראי ומתעמקים ברגשות החיוביות  שהמחשבה מעוררת בנו בכך שניזכרים בחוויה ומחיים אותה, מעוררים אותה מחדש

 איך בפועל זה עוזר לזכור חלומות?

 כל תהליכי שיפור זיכרון הם תהליכים של גירוי המוח. קל ונעים לזכור ולשחזר מחשבות שהביאו לחיינו חוויות טובות. לפני השינה, כאשר אנו נזכרים, משחזרים ומחיים אירועים טובים אנו הולכים לישון עם חשיבה חיובית, עם הרגשה טובה ומחזקים את שריר הזיכרון. ואפשר להגיד – ממש מעוררים את צ'אקרת החלימה

ההבנה שהמחשבה איתה הולכים לישון משפיעה על השינה ועל איך שאתעורר והדרך בה קמים משפיעה על כל היום מסייעת להתעורר זוכרים ושמחים יותר בבוקר.

 אוסף המחשבות הטובות נותן לנו שני דברים:

 דבר ראשון - זה מאפשר לנו בחירה - בסוף היום, כאשר הולכים לישון, אוסף המחשבות עוזר לעורר זיכרונות ורגשות בצורה מפתיעה, לרוב, ליפני השינה המוח מריץ את אירועי היום ובעזרת המחשבה שאנחנו בוחרים להתמקד בה אנו מנתבים את ההכרה מאירועי היום לדבר שאנחנו רוצים ושמחים בנוכחותו

יומן החלומות שפיתחתי והוצאתי לאור DREAM DIARY  מבוסס על עיקרון הרצף וליפני השינה יש מקום מובנה בו מציינים את אירועי היום פעולה זו משחררת אותם על הדף והמוח מרפה ולא אוחז בהם, הכנתי סרטון עם טיפים על ניהול יומן חלומות וגם שם אני מדברת על איך כתיבת  אירועי היום עוזרת לזכור חלומות – חפשו בערוץ היוטיוב.

דבר שני – הפעולה של כתיבת חוויה טובה לאוסף המחשבות מגרה את המוח להפעיל את מנגנון הזיכרון ופותחת קו מחשבה במסלול חדש ולא אוטומטי – לרוב באוטומט חושבים על האירועים הקרובים והטריים. החוויה הטובה שבה נזכרנו מביאה אלינו מחשבה רעננה ששולחת אותנו לעולם הקסום של החלומות, ללא מאמץ חשיבתי .

להורים שבנינו – אם היינו מנהלים יומני חלומות עוד מהילדות אולי היום היה לנו יותר קל לזכור חלומות. לכן אני ממליצה ללוות את הילדים בכתיבת יומן חלומות כדי שכבר מגיל צעיר יהיו בתשומת לב לחלומות הלילה ויזכרו אותם ובהכנת אוסף מחשבות טובות – אפשר אפילו עמוד בסוף היומן שמרכזים שם את הכול.

אני מנהלת יומני חלומות מאז הילדות וכשאני פותחת יומן חלומות עתיק – או כשאני מעוררת חלום ילדות – אני מרגישה שקיבלתי מתנה וזו מתנה לתת לילדים את היומן ואת אוסף המחשבות הטובות בסוף היומן.

כי כל חלום יוצר מציאות –

ונחזור לדוב מהחלום – הבת שלי ביקשה ללמוד גלישה אחרי החלום הזה – וזה אכן קרה.

 

מאמר קודם להפתיע את המוח
המאמר הבא תרגיל שתי המחשבות