תרגיל הבעת כוונה

המעבר בין ערות לשינה הוא מימד תודעתי שאפשר להיכנס אליו באופן מודע ויזום, הירדמות מודעת משפיעה על השינה ומאפשרת לזכור את החלומות יותר בקלות ברגעי ההתעוררות בבוקר. למעשה, הירדמות מודעת מובילה ליקיצה מודעת ובתרגיל הזה נצייד את עצמנו בתיזכורת לרצון שלנו לזכור את החלומות ולפתוח את צ'אקרת החלימה. להבעת כוונה יש כוח . דרך הבעת כוונה אנחנו יוצרים פוקוס לרצון שלנו לזכור חלומות בכך שאנו חוזרים עליה שוב ושוב ומקודדים אותה במודעות. כל הפעולות האלו מגרות את המוח לזכור את החלומות בבוקר.

קודם כל - מה היא הבעת כוונה וכיצד זה עוזר לנו לזכור חלומות?

 הבעת כוונה זו פעולה בה מגבשים, מנסחים וכותבים משפט הצהרה שמבטא רצון, מטרה או נכונות לדבר מה. מנסחים את הכוונה בצורה בהירה, עניינית וחיובית. הבעת כוונה מדייקת לעצמינו את הפוקוס שאנחנו בוחרים לשים. כאשר ההצהרה נוכחת בתודעה בשעות הערות היא נוכחת גם בחלומות וברגעי היקיצה – בקיצור – בכל הרצף המעגלי. אחד ממאפייני המוח הוא שהוא יכול להסתגל ולהתגמש לדברים חדשים בעזרת ההתמדה שלנו, לא מעט מחקרים מוכיחים כי אם יש לנו רצון, אימון המוח בעזרת הצהרות ודמיון עובד באפקטיביות ונטמע בהכרה.

בתרגיל הזה אנחנו מאמנים את המוח בעזרת חזרה שוב ושוב על ההצהרה שאותה ניסחנו, כדי לזכור חלומות. פעולת החזרתיות מקודדת את המשפט בהכרה, מגרה את המוח להיות בפוקוס ומאמנת אותו בזכירת חלומות. הבעת כוונה עובדת רק אם רוצים ומאמינים במשפט שמנסחים באופן מלא, החזרתיות עליו אוספת כוח ויוצרת שביל בהכרה שיתחיל לפעול. יומן החלומות שפיתחתי והוצאתי לאור DREAM DIARY  מבוסס על עיקרון הרצף. וביומן יש מקום מובנה שמיועד להבעת כוונה ליפני השינה. מוזמנים לצפות בסרטון שהכנתי ובו הסבר מתומצת  על עיקרון הרצף המחזורי בניהול יומן חלומות . הבעת הכוונה היא השלב השלישי ביצירת הרצף – חפשו בערוץ היוטיוב.

אז מה עושים?

1. מנסחים משפט!

אני ניסחתי כמה משפטים, אפשר להתחבר אל אחד מהם או לנסח משפט עם דיוקים אישיים ופרטיים שנכונים לכם. חשוב לשים לב בניסוח הכוונה, לדברים הבאים:

קודם כל שמים לב שהכוונה כתובה בהיבט חיובי לדוגמה: המשפט 'אני זוכרת חלומות' הוא ניסוח על הצד החיובי בעוד המשפט 'לא אשכח חלומות' הוא ניסוח בעל אותה המשמעות על השלילה
דבר שני : כותבים את הפועל בהווה כדי שהקידוד שלו יורגש כמשהו שכבר קורה 'כאן ועכשיו' – ניסוח בצורת הווה הופך את ההצהרה לזכירת חלומות למשהו שכבר קורה עכשיו. כמו כן, ציינו את השם הפרטי שלכם במשפט, זה עושה הבדל עצום ונותן לנו משמעות פרטית ואישית. בסוף סיימו את המשפט של הבעת הכוונה עם מילה שמשמעותה כחותמת הסכמה. אני אוהבת לחתום ב'כך קורה', ויש שאוהבים גם 'אמן' ‘AHOO 'כך הוא זה' – כל אחד מעולמו הוא....  בנוסף – הכוונה איתה אתם רצים היא כוונה שאתם מאמינים ורוצים אותה בכל ליבכם.

אני ממליצה להעצים את הכוונה לזכור חלומות ולבקש לפתוח את צ'אקרת החלימהף לקבל את מתנות החלום  כדי שהחלום ילווה אותכם כמדריך ליצירת מציאות ומימוש הפוטנציאל –

2. לאחר שהמשפט מנוסח כותבים אותו ביומן החלומות, כל ערב ליפני השינה במשך 21 יום.

3.  בבוקר לכתוב את החלום הניחו את העט ואת היומן עם הכוונה כתובה ליד המיטה כדי שתוכלו דבר ראשון.

 דוגמאות משפטי הבעת כוונה:

 *  אני ___איתי טל__ נרדם בנחת ובמחשבות טובות שמחברים אותי לשמחה ופתיחות ובבוקר אני זוכר את החלומות מהלילה,

-  וכך קורה !

 * אני ___אילת לוי__ מקבלת את מתנות החלום בבוקר וליבי ער, פתוח ואני יודעת  שכל מה שפגשתי הוא לטובתי הגבוהה ביותר.

-  אמן !

 * אני ___דניאל רון__ מחייה מחדש את תבונת החלום במעגל היממה של שינה ועירות. זהו מארג אחד שמתעורר ומיטיב את חיי ! אני מבקש לזכור בבוקר את החלומות שחלמתי בלילה.

-  וכך הוא זה !

 * אני ___דנה רות__ צ'אקרת החלימה שלי פתוחה ! אני זוכרת חלומות ונותנת להם להדריך אותי ,

-  AHOOO!

 *  אני ___אורי בן__ זוכר בבוקר את החלומות, מתחבר לחוכמת החלום ומזהה את הידע הנשכח שהחלום גילה לי על עצמי ומיישם אותו למימוש הפוטנציאל שלי!

-  וכך קורה !

 * אני ___חגית אור__  מבקשת לזכור בבוקר את חלומות הלילה, להבין את שפתו הטבעית של הידע הפנימי שאני מחזיקה בתוכי ולקבל את סגולת החלום ככלי למימוש בחיים !

-  אמן !

 

 

 

 

מאמר קודם תרגיל שתי המחשבות
המאמר הבא תרגיל הסייר