תרגיל שתי המחשבות

התרגיל הזה נולד בעקבות שיעור מדיטציה שהשתתפתי בו עבורי – המדיטציה היא מימד שפותח לי את צ'אקרת החלימה ואני מתרגלת כל יום גם ליפני השינה וגם בשעות הבוקר אז בשיעור הזה למדתי משהו מעניין על פעולת המוח הסבו את תשומת ליבי שברגע אחד, המוח מכיל מחשבה אחת בלבד. ואחת מהמטרות של המדיטצייה היא להתבונן, להחזיק את המחשבה ולשים לב מתי היא מתחלפת. ביומיום אנחנו מריצים מיליוני מחשבות והדהים אותי להבים שכל פעם יש מחשבה אחת שמתחלפת באחרת.

השתמשתי במאפיין הזה של המוח כדי למקד את ההכוונה שנותנים לו ליפני השינה.
אם אתם מתרגלים מדיטצייה באופן קבוע ליפני השינה, אפשר לשלב את הכוונה הזו בזמן הזה.
ואם לא, פנו לפחות דקה כדי לשהות במחשבה, ממש כמו ששוהים במנטרה, כוונה שמביע את הרצון לזכור חלומות

 

איך מבצעים תרגיל זה כדי לזכור חלומות?

דבר ראשון מנסחים משפט כמנטרה אישית בתומך בזכירת חלום, משפט שמזכיר שמחבר אותכם למימד החלום ושמזין באמונה שתתעוררו בבוקר ותזכרו חלום.

ואתן דוגמה:
'אני זוכר חלומות לילה' 'צאקרת החלימה שלי פתוחה'

החלק הראשון של המשפט מחזק את האמונה בכך מעצם זה שהוא כתוב בהווה והחלק השני משמש כהבעת רצון עליה חוזרים שוב ושוב

ודוגמה נוספת:

אני אוהבת להתעורר ולזכור את החלומות' ומעניין מה אחלום היום?' החלק הראשון של המשפט מחבר לחלימה  והחלק השני של המשפט מחבר לסקרנות לקראת השינה


דבר שני : עוצמים עיניים, שוכבים או יושבים בתנוחה נוחה במיטה ומתמקדים במנטרה ורצים איתה לפחות דקה ליפני השינה. אם אתם מתרגלים מדיטצייה על בסיס יומי אפשר להקדיש דקה במהלך המדיטצייה כדי לרוץ עם המנטרה, עדיף במדיטצייה שעושים לקראת השינה

בהתחלה הרעיון לתרגיל הזה נראה לא כל כך יעיל ובכל זאת שיתפתי אותו  אחת המתרגלות שבחרה בתרגיל הזה העידה שתוך 3 ימים היא זכרה חלום אחרי תקופה ארוכה שזה לא קרה. עבור כל אחד ואחת הדברים עובדים שצורה אישית ופרטית. לכל אחד יש את הערוצים שלו ואת האופן בו הדברים עובדים עבורו.

 

 

 

מאמר קודם תרגיל אוסף המחשבות הטובות
המאמר הבא תרגיל הבעת כוונה