סיפור חלום שבורא אהבה

מטבע הלשון "אהבה כמו בחלומות" מבטאת את הכמיהה הקיומית והעמוקה לאחדות, לחיבור ואהבה שאנו מחפשים בחיינו ועל הדרך היא מעידה על התפיסה האופטימית שבחלומות מתחילה האהבה.
בגיל שבע חלמתי חלום , החזקתי מפתח שנראה כמו מפתח לתיבת אוצרות ונאמר לי מפורשות "שמרי את המפתח לבעלך". בדרכי באותו היום לבית הספר מצאתי בדרך קסם מפתח קטן וחמוד בחריצי הבלטות וידעתי שאני שומרת אותו לבעלי העתידי. 30 שנה הוא נשמר בקופסת התכשיטים שלי כאוצר יקר ערך, כל פעם כאשר הכרתי מישהו תהיתי האם אוכל להעניק לו את המפתח, זה היה עבורי כמו אינדיקאטור לכמה אינטימית ופתיחות יש במפגש וככה הגעתי לגיל 36 , רווקה וכמהה לזוגיות ומשפחה עם שאלה קיומית: כמה להיצמד לאמונה הזו שקובעת את גורלי כבר 30 שנה?
באחד הימים יצאתי לדייט עם בחור מקסים, אותו ערב לראשונה ידעתי שהיגיע הזמן לנטוש אמונות ישנות, הנחתי שאני מבינה את מסר החלום, המפתח הזה למעשה המפתח ללב שלי, שבא ללוות אותי עד שארגיש את מה שאני מרגישה עכשיו. דיברנו שעות עד שהגענו לחלומות, ואז הוא סיפר לי חלום שמלווה אותו, שאישה אחת שתהייה זוגתו נותנת לו מפתח.
עד היום החלום מעלה שאלות, האם החלום הגשים את עצמו? האם החלום ניבא את העתיד? האם זה צירוף מקרים מפתיע ? מחשבה שבוראת מציאות? מבחן האמונה? אולי כל זוג חלם על עצמו ליפני שניפגש כדי שפרפורי הבטן יצעקו? מה שבטוח כל חלום מכיל צופן, כמו מפתח לאוצר, כמו מפת דרכים שמובילה אותנו למחוזות ליבנו. כל חלום הוא בעדנו.
מאמר קודם סיפור חלום שהוביל לבית