סיפור חלום שהוביל לבית

רשמו את המילה נדל"ן בגוגול ותראו במו עינכם, כמעט בכל פרסומת נדל"ן מבטיחים לכם בית כמו בחלומות, חיפשתי שנתיים בית, הכנתי רשימת דרישות, שום דבר שראינו לא היה הבית שלנו. לחפש בית, בין אם אומרים את זה ובין אם לא, זה הרבה מעבר לנדל"ן וכרישי הנדל"ן יודעים זאת. אז שנתיים חיפשתי בית שארגיש שאפשר ליצור בו את המרחב למשפחה כמו שאני מדמיינת, שיהיה עם אור ויהיה מקום לכל דבר... (ובלי להתבלבל לא חסר אצלנו דברים שצריכים מקום) בית שיביא לי את ההרגשה הזו שכל מי שחיפש בית יבין... ההרגשה של הבית שאני חולמת עליו.
חלמתי שאני פוגשת מורה יקרה שלא ראיתי זמן מה לשיעור, במקום ללמוד היא אמרה לי "היום לומדים לשחק מטקות" ונוף מדהים של חוף ים נפרש בגינתה, תוך התפעמות מהנוף אני שואלת אותה "ממתי יש לך חוף ים בגינה?" והיא עונה "עברתי לגור ליד הים בעין הים, את ממש תיהני פה והילדים יפרחו, בואי נהייה שכנות" .
יום אחרי, אני ובעלי התייצבנו בשכונה, תשע בערב, אין אורות בכל מקום, עצרנו בצד הדרך לחפש דבר מה באוטו ובדיוק לידנו עומד בית למכירה. כמובן נכנסנו, לא היו נורות בכל מקום, לא היה מטבח והכול היה ריק ופזור פסולת בניין, אמרתי לבעלי "זה הבית שלנו" ידעתי! הרגשתי בבית! חודש אחרי הקניה פגשתי את המורה עליה חלמתי וסיפרתי לה בהתלהבות כיצד חלום עליה שינה את חיי והיא אמרה "אנחנו באמת שכנות !" - היא באמת עברה לגור שם חודש אחד לפניי.
אולי כבר ראיתי את השכונה ולא זכרתי והחלום רק בא להזכיר לי? אולי יכולת הטלפתיה עזרה לי? (שזה ביפני עצמו עולם מרתק!) אני מופתעת מחדש מכל חלום, מחפשת משמעות, זוכרת את הפלא וגם מנסה את ההיגיון, אבל מה שבטוח, אם רוצים ליצור בית חלומות כדאי להתחיל לחלום עליו.
מאמר קודם סיפור חלום שנשכח וחזר
המאמר הבא סיפור חלום שבורא אהבה