PRACTICAL DREAMING

זימון חלומות לפי מדע החלימה
-
חולמים בלילה מיישמים ביומיום

 

 

בהתכוונות לטקס יש לזכור את ארבעת הקווים המנחים הבאים

  1. שפת החלומות היא שפה אישית

שפת החלומות האישית מאפשרת לך להבין את משמעותו הפרטית והעמוקה של מסר החלום, את המשמעות הרלוונטית לעולמך הייחודי. ולכן - כאשר בוחנים סמל שהופיע בחלום נשאל את עצמנו 'מה זה אומר לי?' ונזכר בשאלה הזאת אם וכאשר נחפש במקורות המקובלים או נשאל  עצת אחרים. שאלה זו נותנת עוגן פנימי להישאר נאמנים למשמעות האישית שלך.

  1. כל חלום בא להיטיב

כל חלום בא להיטיב עם החיים שלך - גם אם מגיע אליך חלום מפחיד וכואב יש בו מסר והנחייה מיטיבה.  לכן לא נבחן את החלום לפי חוקי המציאות ואל נשווה אותו ליומיום - כי חוקי החלום פועלים ומתקיימים אחרת ולכן דברים שמופיעים בחלום ונתפסים  בעיניך כלא טובים במציאות הערה זה לא אומר שהם לא טובים במציאות החלום - לרוב - ההפך הוא הנכון.

  1. להישאר נקי מציפיות

חשוב להיות נקי מצפייה לתשובה ספציפית וקונקרטית שתגיע בחלום ולהישאר פתוחים למה שיתעורר בחלום. הצפייה עלולה להטות הן את החלימה והן את ההבנה שלך ולהתאים אותה לרצון במציאות הערה. הרבה פעמים מגיע חלום כתשובה, שעל פניו נראית כלא קשורה. אולם, כאשר מנסים לעורר דבר מה בזימון חלום לעיתים רבות זה מגיע בצורה מרומזת, סימבולית, חוויתית ומפתיעה.

  1. להתכוון לטוב

לבקש שהתשובה תהייה לטובתנו ולטובתם הגבוהה ביותר של כל הנוגעים בדבר!

 

 

חמשת צעדי הטקס לקראת השינה

צעד 1:
יש להכין את כוונת זימון החלום לטקס. אפשר להדפיס אותה (בקישור למטה) ולמלא את השדות ואפשר לכתוב על דף חלק.

הבעת כוונה לזימון חלום

נסחו שאלה עליה אתם רוצים תשובה, השאלה יכולה להיות בתחום הפרנסה, השפע, הזוגיות, היחסים, התעסוקה, הבריאות, ההתפתחות וכד'. יש לכתוב זאת בהווה ובגוף ראשון כמציאות נוכחת.

למשל:

אני, יפה, מתחברת להרגשה של היותי בשפע מול כסף

אני, רחל, יודעת להיות ביחסים טובים עם הילדה שלי,

אני, רות, בזוגיות נפלאה וזה מעניק לי סיפוק ושמחה

אני, דנה, בחוויה של סיפוק בעשייה שלי

 

חשוב לציין את השם שלנו כשאנו כותבים את הכוונה.

 

ובסוף כתבו: וכך הוא זה!

 

צעד 2:

רצוי לסדר את חדר השינה, מומלץ גם לטהר אותו עם קטורת, עלי מרווה או עלי אקליפטוס. יש לארגן משטח (מגש, שולחן, שרפרף וכד') באזור המזרחי או המערבי של החדר.

צעד 3:

לפחות שעתיים לפני השינה - לשבת עם הכוונה הכתובה ליד המשטח שהכנו מראש, לקרוא אותה בהתכוונות מלאה ובשקט פנימי, להניח אותה על המשטח ולהניח עליה שתי כוסות: כוס אחת עם מים וכוס שנייה עם נר דולק. בשלב זה ניתן להישאר בחדר או לסגור אותו ולצאת - זהו טקס אינטימי ואישי  וחשוב לשמור על המרחב מיועד לטקס.

צעד 4:

כאשר הנר כבה. להניח את הכוונה ביומן החלומות או במגירה אישית או מתחת לכרית וכד' - העיקר שזה יהיה מקום בעל משמעות. עכשיו שותים את המים!

צעד 5:

לפני השינה, כששוכבים במיטה, מסיבים את תשומת הלב לנשימה המתחלפת, במשך חמש נשימות לפחות מעלים למודעות את המעגליות של הנשימה והנשיפה ומריצים בדמיון תמונה חיובית לנושא שזומן לחלום.

- לא לשכוח להניח ליד המיטה יומן חלומות ועט -

 

בוקר טוב!

רגע לפני שמזנקים מהמיטה כותבים את החלום, משתדלים להישאר במימד החלום, במעבר בין שינה לערות כמה שיותר זמן. כאשר כותבים את החלום כדאי להחיות אותו בזיכרון ולדמות אותו כאילו הוא מתרחש כאן ועכשיו מחדש, להיזכר בחוויות, בהתרחשויות - ומה הוביל למה, בתחושות, בצבעים, ברגשות ובכל דבר מיוחד ומובהק שקרה בחלום. ממש כמו צופה מהצד שמתעד אירוע באופן שהכי נאמן להתרחשויות. ככל שהחלום ישוחזר בצורה נאמנה כך יתגלו בו כלים והנחיות.

יכול להיות שהחלום ברור, פותח, מהדהד ומלא חוכמה ויכול להיות שעל פניו נראה כי החלום עוסק בנושא אחר לחלוטין ואין קשר בינו לבין הבעת הכוונה ועולה תחושה כי לא הצלחנו לזמן חלום בעל תשובה, או, שהחלום נתן לנו תשובות מפחידות או עמומות, זה הרגע להישאר פתוחים ולמצוא את הקול הפנימי שיעזור לך להתבונן מחדש על החלום ולתת לו להדהד. חשוב לא לתת כוח לספק, הספק סוגר אותנו, מעכב ובולם את יכולתנו לזהות את המסר.

לשם המחשה אביא מקרה על זימון חלום בנושא שפע:

בטבלת להבעת כוונה לזימון חלום כתבה החולמת : אני, אלה, רוצה להתחבר לשפע ורווחה בחיי ורוצה לדעת מה עלי לעשות. בלילה היא חלמה: מצאתי את עצמי בשדה פרחים מרהיב, בעודי מטיילת בו הגעתי לפתחה של מערה חשוכה, ידעתי בחלום שזו הדרך שלי אבל פחדתי מהלא נודע שמצפה לי בתוכה, בעודי מתמהמהת האדמה תחת רגלי רעדה והתחלתי לשקוע אל תוך האדמה, החול אחז ברגלי כל כך חזק שהתעוררתי מפחד.

בהתחלה אלה הרגישה כי אין קשר בין החלום לבין הבעת הכוונה שלה. אולם אחרי ששחזרה והחייתה את הרגשות של החלום היא הבינה את המסר ופרקה אותו לפעולות ליישום ביומיום לפי מדע החלימה כפי שזה מופיע בטבלה:

מ

ד

ע

מחשבה

דיבור

עשייה

המחשבה החדשה היא שהשפע מקיף אותי עלי רק להושיט את היד ולקטוף כמו האינספור הפרחים שראיתי.

הדיבור (והוא פנימי וחיצוני) החדש שלי לא יעסוק יותר בדחיינות והתמהמהות - תמיד אפעל ולא אשכח באותו המקום גם אם זה ללא ודאות

 

 

הפעולה שאעשה ביומיום - אני אזרע ארוגת פרחים כדי לזכור את השפע שהקיף אותי בחלום.

 

 
בברכת חלומות מעוררים
אפרת זוהר